U lëshua versioni i parë beta i Windows 11

Microsoft po lëshon versionin e parë beta të sistemit të tij të ri operativ. 

 

Windows 11 më parë ishte në dispozicion vetëm në një version softueri. Microsoft tani po lëshon një version beta të sistemit operativ për herë të parë, siç njofton kompania në një postim në blog.

Windows 11 do të jetë i arritshëm vetëm për anëtarët e Programit Windows Insider, domethënë testuesit e zgjedhur.

Siç raporton The Verge, versioni beta duhet të jetë një version më i qetë i Windows 11, por ai ende ka disa të meta. Në hyrjen në blog, Microsoft tregon një listë të tërë të dobësive të njohura që janë ende duke u punuar. Gabimet ndonjëherë ndodhin në situata shumë të veçanta.

Një numër problemesh që ende kanë ndodhur me versionin e zhvilluesit (versioni Dev) tashmë janë rregulluar në versionin beta.

Related posts

Manuali me nënshkrimin e Steve Jobs u shit për 800 mijë dollarë

Redaksia

Postime “çorientuese” për koronavirusin, “Twitter” pezullon kongresisten amerikane

D V

Projektuesi i konsolave ​​Nintendo NES dhe SNES largohet nga kompania pas 38 vitesh

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More