Agjencia Zhurnal.mk
Bota

U morën peng nga piratët, shpëtohen 15 marinarët turq

Autoritetet turke kanë arritur të shpëtojnë 15 marinarë turq që ishin rrëmbyer nga piratët në Gjirin e Guinesë.

Televizioni turk “TRT Haber”, njoftoi se para dy javësh rrëmbyesit kishin kontaktuar pronarin e anijes dhe i kishin kërkuar shpërblim për lirimin e marinarëve.

Shuma e pretenduar nga ata është dorëzuar këtë të premte dhe fatmirësisht marinarët kanë mundur të shpëtohen.

Ngjarja ka ndodhur rreth 1 muaj më parë, ku një anije mallrash me flamurin turk ishin në afërsi të Lagos, e u sulmuan dhe u morën peng nga piratët.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...