Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

U ngjit në maje të palmës për t’ia krasitur degët, burri nga Kalifornia për pak sa nuk katapultohet nga 30 metra lartësi

Një kopshtar i cili ishte ngjitur në maje të një palme për ta krasitur është “katapultuar” në momentin kur i preu disa degë palmës.

E ky moment rrëqethës është filmuar dhe publikuar në internet. Bëhet fjalë për një burrë nga San Bernadino të Kalifornisë, i cili nuk hezitoi të ngjitet në maje të palmës për ta krasitur dhe t’i largojë disa degë që ishin dëmtuar nga erërat e forta, transmeton Telegrafi.

Por në momentin që ia këputi, palma lëvizi në anën e kundërt sikur të ishte e punuar nga goma, dhe burri që ishte në të për pak sa nuk u rrëzua në tokë nga 30 metra lartësi.

Për fat të mirë ai arriti të mbahet mirë dhe t’i rezistoi “shkundjeve” të fuqishme, dhe pas pak minutave të zbret në tokë pa ndonjë lëndim në trup.

Postime të ngjashme

Pse macet sjellin kafshë të ngordhura në shtëpi?

Dafina Vidishiqi

A ndikon shikimi i televizionit në dobësimin e vëmendjes të fëmijës? Shkenca vërtetoi se jo

Dafina Vidishiqi

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...