Agjencia Zhurnal.mk
Sport

U turpërua nga Spanja, Joachim Low mund të shkarkohet nga Gjermania

Joachi Low mbrëmë (e marte) e ka përjetuar humbjen më të thellë në karrierë, pasi është mposhtur 6-0 në udhëtim te Spanja.

Lojtarët e Gjermanisë ishin të pafuqishëm përballë Furisë së Kuqe që me Ferran Torresin e mbushën Manuel Neuerin me gola në Ligën e Kombeve.

Low tentoi që me disa zëvendësime të shmangte humbjen e thellë, mirëpo spanjollët tashmë kishin fituar zemër dhe nuk ndaleshin me sulme.

Në anën tjetër, deri në minutën e 80-të, Gjermania kishte vetëm një goditje në drejtim të portës së vendasve dhe ajo për më shumë ishte e bllokuar.

Edicioni i dytë i Ligës së Kombeve ka përfunduar për Gjermanët, që dështuan të futen në “Final Four”, për të garuar më pas me kombëtaret e tjera për trofeun e garës më të re të UEFA-s.

Postime të ngjashme

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

Hojbjerg më i dalluari: Rusia 1-4 Danimarka, notat e lojtarëve

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Finlanda 0-2 Belgjika, De Bruyne me vlerësim maksimal

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Zvicra kalon në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Bardhi: Maqedonia po ndryshon mentalitetin e saj

Dafina Vidishiqi

Finlanda mposhtet nga Belgjika, shpreson në kualifikim nga pozita e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...