U vazhdohet paraburgimi edhe dy muaj Dardan Krivaqës e Arbnor Sejdiut

Gjykata Themelore e Ferizajt sot ua ka vazhduar paraburgimin edhe për dy muaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, dy të dyshuarve për vrasjen e 18 vjeçares Marigona Osmani.

 

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës, Albënora Bekteshi – Hoti.

“U është vazhduar paraburgimi të dyve deri më 21 nëntor”, ka thënë Bekteshi Hoti për Telegrafin.

Pasditen e së dielës, më 22 gusht 2021, para Qendrës së Emergjencës në Ferizaj, u la pa shenja jete 18-vjeçarja, Marigona Osmani, nga Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu.

Të dy u arrestuan më vonë, njëri pas disa orëve e tjetri pas dy ditëve, në të njëjtën kohë kur qytetarë të shumtë po protestonin duke kërkuar dënimin maksimal për fajtorin.

Related posts

Vrasje në Shkup, i biri ther nënën e tij

D V

Mbollën kanabis në mes të pyllit, arrestohen 2 shtetas në Vlorë, mes tyre një 16-vjeçar

D V

Në Lushnjë, vrasin kushëririn pas sherrit për tokat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More