Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

U vra me një plumb pas koke, ky është i riu shqiptar që iu bë atentat në Greqi

Janë bërë publike pamjet e të riut shqiptar që u qëllua me një plumb në kokë pasditen e të hënës në Greqi.

I riu është identifikuar si Mario Metaj, 27-vjeç.

Sipas mediave helene, shqiptari është qëlluar me një plumb në pjesën e pasme të kokës.

Fillimisht i riu kishte pësuar vdekje klinike, por fatkeqësisht nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në orët e vona të së hënës.

Policia njoftoi se i Metaj po udhëtonte me një automjet në zonën e Patras, ndërsa besohet se atentatin e ka kryer persona të një bande rivale.

Ndërkohë raportohet se policia ende vijon hetimet për zbardhjen e plotë të dinamikës së kësaj ngjarje, pista e ndjekur prej tyre është ajo e “larjeve të hesapeve”.

Por kush është Mario Metaj?

Mediat greke shkruajnë se Mario Metaj njihej si një person tepër i dashur, me një shoqëri të zgjeruar.

Mario, ka punuar për vite të tëra në hotele të ndryshme, ka qenë i apasionuar pas futbollit.

Postime të ngjashme

Në Mariovski Skoçivir u dogjën shtëpi të vjetra të braktisura

Z H

Njoftohet data e fillimit të shkollave; Ministrja Evis Kushi tregon programin e nxënësve dhe mësuesve

D V

Rama publikon pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë: Gati për të pritur vizitorët

D V

Ambasadorja Kim shkon në Vuno, ia shtron me uzo me banorët e fshatit

D V

Policia kontrolle gjatë natës në rrugët e vendit, pezullohen 10 leje drejtimi dhe vendosen dhjetëra gjoba

D V

Shuhen flakët në disa zona në Gjirokastër, policia identifikon dy nga autorët të dyshuar për vënien e zjarrit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...