U vra sepse refuzoi të martohej me kushëririn, historia e të Bukurës së Bagdadit që preku të gjithë

Nourzan Al-Shammari, një vajzë e re 20-vjeçare nga Bagdati, e njohur si “E bukura e Bagdatit”, është vrarë brutalisht nga tre burra me thikë, pasi kishte refuzuar të martohej me kushëririn e saj. Ngjarja e rëndë ka shkaktuar zemërim të madh në të gjithë Irakun, pasi pamjet e krimit të tmerrshëm janë shpërndarë edhe në mediat sociale.

 

Siç raporton The Mirror, Al-Shammari po kthehej në shtëpi nga puna, kur në mes të rrugës u ndal nga tre burra që mbanin thika dhe shami.

Sipas mediave lokale, shkaku i fundit tragjik ishte “vrasje për nder” pas refuzimit të martesës për të disatën herë.

Policia ka arrestuar vëllain e Nourzan, i cili dyshohet të jetë i përfshirë në vrasje, por edhe dy kushërinjtë e saj janë në kërkim.

Aktivistë të shumtë dhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë nisur protestat duke dënuar aktin e rëndë.

Nourzan ishte martuar edhe një herë tjetër në moshën 13-vjeçare, sërish pa dëshirën e saj.

Related posts

Alban Mehmeti merr dozën e dytë të vaksinës: Vaksinohu e mos u anko pastaj për mbyllje

D V

Ana Lleshi bën ndryshimin drastik në pamje

D V

“Kam nevojë të qetsoj mendjen e shpirtin…”, Kejvina Kthella paralajmëron largimin nga Instagrami

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com