Udhëheqësi është në mesin e të arrestuarve që dyshohet se përgatitën vepra terroriste

Mbrëmë se gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës janë arrestuar pesë persona nën dyshimin se kanë përgatitur vepra terroriste.

Adrian Gjuraj – Pejë

Mentor Bellaqa – Prizren

Ergim Syla Gja – Gjakovë

Nehrudin Skenderi – Prizren

Ky i fundit dyshohet të jetë personi më i rëndësishëm i grupit.

“Nehrudin Skenderi ka studiuar në Arabinë Saudite”, bënë të ditur për arbresh.info eksperti i sigurisë, Bedri Elezi.

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë bastisjes janë gjetur materie eksplozive, armë të zjarrta dron, si dhe armë anti-tankë.

Related posts

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

D V

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

D V

Virussia: Si është kushtëzuar Serbia nga Rusia që të mos e njohë Kosovën?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More