Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Udhëkryqi pranë Parlamentit i mbyllur për trafik në tre ditët e ardhshme

Shkup, 9 tetor – Qyteti i Shkupit njofton se duke filluar nga nesër (10 tetor) në ora 6 të mëngjesit, deri të hënën (12 tetor) pasdite, kryqëzimi afër Parlamentit të Maqedonisë, në qendër të Shkupit, përkatësisht kryqëzimi ndërmjet rrugëve 11 Tetor dhe Dame Gruev do të jetë plotësisht i mbyllur për trafik për shkak të punimeve të ndërtimit.

Vetëm kthesa e djathtë nga rruga Dame Gruev në rrugën 11 Tetori dhe kthesa e djathtë nga rruga Filipi i II në rrugën Dimitrie Cupovski do të jenë të lira për qarkullim.

Transporti me autobus do të lëvizë në rrugët Dame Gruev dhe Filipi i II. Autoritetet e qytetit u bëjnë apel të gjithë pjesëmarrësve në trafik që të respektojnë regjimin e futur të trafikut dhe shenjat e caktuara rrugore.

Postime të ngjashme

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

E vrisja mendjen, pse po flitet: “Vaj-vatani e mjerë mileti, në çfarë derexhe erdhi Ali Ahmeti”!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...