Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Nga e hëna, Italia do të vendosë karantinë pesë-ditore për udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar, mes shqetësimeve në rritje në lidhje me përhapjen e variantit Delta.

Sipas BBC, përcjell Telegrafi, qeveria italiane tha se udhëtarëve nga MB-ja do t’iu kërkohet gjithashtu që të jenë të pajisur me teste të detyrueshme të COVID-19.

Italia, megjithatë, do të hapë dyert për SHBA-në, Kanadanë, Japoninë dhe BE-në, me kusht që vizitorët e vërtetojnë se janë vaksinuar ose që kanë rezultuar kohët e fundit negativ nga coronavirusi.

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, shtoi se masa për ndalimin e njerëzve që vijnë nga India, Bangladeshi dhe Sri Lanka do të mbetet ende në fuqi. 

Postime të ngjashme

CDC: Delta ka ndryshuar luftën ndaj koronavirusit

D V

OBSH:COVID-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

D V

Disa persona të vdekur nga vërshimet në Bangladesh

D V

Katër persona të vdekur nga zjarret pyjore në Turqi

D V

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

Raportohet se varianti Delta përhapet sikurse lia e dhenve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...