Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Udhëtarëve në një stacion të autobusëve në Suedi u lëshohet pornografi

Udhëtarët në një qytet të Suedisë juglindore u nxorën për pak kohë nga rutinat e tyre dimërore nga një shfaqje publike e pornografisë në një stacion autobusi, thanë zyrtarët të premten.

Për rreth 15 minuta të enjten pasdite, në qytetin e Kalmar, reklamat dhe videot e zakonshme u zëvendësuan nga imazhe të qarta nga një uebfaqe pornografike, transmeton Telegrafi.

“Ne morëm informacion nga një shofer autobusi se dikush kishte vendosur imazhe pornografike në një nga ekranet tona”, i tha AFP Karl-Johan Bodell, drejtori i trafikut në kompaninë rajonale të transportit publik Kalmar KLT.

Ekrani në stacionin qendror të Kalmar në juglindje të Suedisë u fik shpejt – dhe do të mbetet i fikur derisa të zbulohet shkaku.

Media lokale raportoi se hakerat ishin fajtorë dhe Bodell pranoi se pirateria ishte “gjëja e parë që më vjen në mendje”, por theksoi se shkaku nuk ishte konfirmuar ende.

KLT tha që kompania që furnizonte ekranin po kryente një hetim mbi atë që kishte shkaktuar ndërprerjen dhe si ato mund të parandalonin incidentet në të ardhmen.

Postime të ngjashme

Shenja më e trishtuar e horoskopit: Janë armiqtë më të këqijtë të lumturisë

T E

17-vjeçari Nura, “shqiptari i parë në Mars”

S.B.

Në pyjet evropiane po rritet numri i insekteve të dëmshme

S.B.

Gjenden shenja jete në thellësi rekorde të tokës – mbi 5 km

S.B.

Pas divorcit, një gjykatë kineze urdhëron burrin t’i paguajë gruas 7.700 dollarë për punët e shtëpisë

S.B.

Vajza zbuloi një ‘hile’ se si të shtrydhet i gjithë lëngu nga një limon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...