Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Udhëtimi më i gjatë në botë me autobus, nga New Delhi për në Londër për 70 ditë

Agjencia turistike Adentures Overland shpreson që ideja e tyre për organizimin e udhëtimit me autobus nga New Delhi drejt Londrës do të jetësohet dhe ngjallë interesim të madh tek adhuruesit e udhëtimeve të gjata, shkruan CNN.

Autobusi luksoz do të jetë në gjendje të transportoj 20 pasagjerë. Për 70 ditë autobusi do të përshkoj 18 vende, kurse pasagjerët do të mund të shijojnë peizazhet si dhe murin kinez, transmeton Telegrafi.

Adventures Overland është themeluar nga ndërmarrës dhe entuziastë të udhëtimeve të gjata – Tushar Agarwal dhe Sanjay Madan. Inspirimin për një ide të tillë e morën derisa po udhëtonin nga Londër për në New Delhi në vitin 2010.

Megjithatë ky udhëtim nuk është edhe aq i lirë – çmimi shkon deri në 20 mijë dollarë dhe pasagjerët kanë mundësi të vendosin për cilën pjesë të udhëtimit duan të marrin pjesë, pasi është i ndarë në katër etapa.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...