Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Udinese ka sqaruar se Rodrigo de Paul nuk është duke u shitur tek Milani apo Interi.

De Paul u pa të frekuentonte një restorant në Milano ku sipas “Calciomercato” i përket Javier Zanettit.

De Paul po lidhet ngushtë me skuadrat e Milanos, ku çmimi i tij thuhet të jetë rreth 30-35 milionë euro.

Por, lajmet për një arritje të një marrëveshje për transferim, i ka përgënjeshtruar skuadra e Udineses.

Udinese deklaroi përmes një komunikate zyrtare që De Paul ishte në udhëtim në Konsulatën argjentinase në Milano dhe ishte nën patronazhin zyrtarëve të klubit.

Sipas Udineses, De Paul ishte për arsye burokratike që lidhen me dokumentacion dhe nuk ka të bëjë me ndonjë transferim apo ndonjë gjë e tillë

Postime të ngjashme

Maqedonia – e para përfaqësuese që eliminohet nga Evropiani

Zekirija Haxhiu

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...