Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ujësjellësi dhe Kanalizimi: Qytetarët të mos hedhin mbeturina në sistemin e kanalizimit

Shkup, 21 korrik – Ndërmarrja Publike “Ujësjellësi dhe Kanalizimi” – Shkup, bëri të ditur se ekipet e sektorit për kanalizim dhe mekanizim, ditëve të fundit sërish janë përballë me bllokim të kanalizimit, kjo si rezultat i përdorimit të papërgjegjshëm të sistemit të kanalizimit.

“Në fshatin Draçevë në rrugën “Reçishte” u pastruan edhe pesë puseta të bllokuara me një thellësi prej katër metrash, si dhe gypat të cilat i lidhin. Arsye për bllokimin e tyre ishte mbeturinat të çdo lloji. U bëjmë apel në përdorim të ndërgjegjshëm të sistemit të kanalizimit dhe përkujtojmë se e njëjta nuk është vend për hedhjen e mbeturinave”, theksuan nga sektori i kanalizimit.

Postime të ngjashme

Xhaferi uron Ilindenin: Kemi një shtet të përbashkët dhe jemi përgjegjës ta ruajmë

R Zh

Dimitrov: Trashëgimi e ilindenasve dhe e delegatëve tanë të KAÇKM-së janë bashkëjetesa, barazia, shtetësia, drejtësia dhe liria

R Zh

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...