Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Uji nuk tërhiqet/ Në Gjorm të Kurbinit janë bllokuar kanalet kulluese

Sa herë ka reshje shiu fshati Gjorm i Kubinit përmbytet duke sjellë problematika të shumta për banorët e kësaj zone, në përmbytjen e shtëpive por edhe tokave bujqësore.

Sipas banorëve përmbytjet ndodhin nga mospastrimi i kanaleve Uji prej ditësh tashmë qëndron mbi sipërfaqet e tokave bujqësore duke dëmtuar kështu të mbjellat.

Pavarësisht situatës dhe dëmeve që shkaktohen nderi më tani nuk është ndërmarrë asnjë zgjidhje.

Postime të ngjashme

Makina përplas motorin dhe ‘zhduket

T E

Tragjedi në Itali, 18 vjeçari shqiptar humb jetën duke ngjitur malin

T E

Paloka: PD do ta fusë Shqipërinë në shtegun e duhur të zhvillimit

T E

“Mjekët s’më dhanë shpresa”, e reja historinë: Babi përgatiti shtëpinë

T E

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...