Ukraina – Anglia, formacionet e mundshme

Ukraina do të përballet me Anglinë në kuadër të çerekfinales.

 

Ukraina dhe Anglia do të përballen në kuadër të çerekfinales në “Stadio Olimpico” të Romës.

Lajm i keq për anglezët është bllokimi i biletave dhe mos lejimi i udhëtimit për tifozët anglezë, dhe sipas pritshmërive ukrainasit pritet të kenë më shumë mbështetje shkaku i këtij fakti.

Sidoqoftë, Anglia është e kompletuar dhe gati për të avnacuar në gjysmëfinale megjithëse ka përballë një Ukrainë tejet të papërshtatshme dhe të rrezikshme.

Për Ukrainën mungojnë Besedin dhe Zubkov, ndërsa rrezikojnë gjysmëfinalen në rast të ndëshkimit, Dovbyk, Shaparenko, Sydorchuk dhe Yarmolenko.

Për Anglinë, Saka është në dyshim nga një lëndim, dhe në rast të ndëshkimit, atëherë gjysmëfinalen e humbin, Foden, Maguire, Phillips, Rice.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve./Lajmi.net/

Ukraina: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Kryvtsov, Matviyenko, Zinchenko; Sydorchuk, Stepanenko, Shaparenko; Yarmolenko, Yaremchuk.

Anglia: Pickford; Walker, Stones, Maguire, Shaw; Henderson, Phillips; Foden, Mount, Sterling; Kane.

Related posts

Hakim Ziyech përjashtohet nga Maroku për sjellje të papranueshme

D V

Portugalia i falet Ronaldos – Franca, Holanda, dhe Kroacia marrin vetëm barazime

D V

Chiellini pret ftesën e Juventusit për të biseduar lidhur me kontratën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com