Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ukraina nuk do të pranojë vaksinat e Rusisë

Parlamenti ukrainas ka vendosur sot që të ndalojë përdorimin e vaksinave anti-COVID të prodhuara në shtetin fqinj, Rusi.

Parlamenti ka bërë të ditur se pret të marrë 100 deri në 200 mijë doza të vaksinës Pfizer të SHBA-së dhe BioNTexch të Gjermanisë, gjatë muajit shkurt, raporton Reuters.

Deri më tani në Ukrainë nuk është aprovuar asnjë vaksinë por autoritetet kanë bërë të ditur se Kievi nuk do të pranojë të përdor vaksinat nga Rusia, shtet ky me të cilën ka mosmarrëveshje.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...