Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ukrainë, 4 të vdekur nga zjarri në një spital

Si pasojë e zjarrit që shpërtheu në një spital për sëmundje infektive në qytetin Zaporozhje të Ukrainës humbën jetën 4 persona.

Enti për situata të jashtëzakonshme tha se mbrëmë rreth orës 23:25 morën një telefonatë lidhur me shpërthimin e zjarrit, transmeton Anadolu Agency.

Zjarri shpërtheu në Departamentin për kujdes intensiv ndërsa humbën jetën 4 persona, mes tyre 3 pacientë dhe 1 mjek. Zjarri u shua në orën 00:19. Në rrjedhë është hetimi për vërtetimin e shkakut të zjarrit.

Postime të ngjashme

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

Raportohet se varianti Delta përhapet sikurse lia e dhenve

D V

Biden kërkon që secilit person të vaksinuar t’i ndahen 100 dollarë

D V

Moduli rus destabilizon Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

D V

Kina përballet me shpërthimin më të keq të koronavirusit, pas atij të Vuhanit

D V

BE-ja kërkon mbështetje për krizën me migrantë në Lituani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...