Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ulen çmimet e derivateve

Shkup, 7 shtator – Zhurnal.mk – Me vendimin e sotëm të Komisionit Rregullator për Energjetikë, çmimet e benzinës dhe dizelit do të lirohen, informon Zhurnal.

Sipas vendimit të ri, çmimet e benzinës do të lirohen për gjysmë denari, me çka çmiim i Eurosuper BS 95 do të jetë 59,50 denarë, ndërsa i BS 98 do të jetë 61,50 denarë.

Çmimi i ri i Euro Dizel lirohet për 1 denar e gjysmë dhe çmimi i ri do të jetë 50,5 denarë.

Edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë lirohet për 1 denarë dhe çmimi tani është 50,5 denarë, aq dhe sa dizeli.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Hotelierët do të punojnë deri në orën 21

D J

Vaksina e shpejtë do të na kthejë më shpejt në normalitet

T E

Nuk përjashtohet mundësia që ASH-AAA të shkrihen në një subjekt politik?

admin

Georgievski: Duam afrim me Bullgarinë, Goce Dellçev na bashkon

admin

Është arrestuar një kroate për shkak të qëndrimit ilegal në shtet

D J

Ljupço Nikollovski emërohet kryetar i Koalicionit të Anti-korrupsionit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...