Ulen çmimet e derivateve

Shkup, 23 gusht – Çmimet me pakicë të Benzinës Eurosuper BS 95 dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri ulen për 1 denarë, ndërsa çmimi i benzinës Eurosuper BS98 ulet për 1 denar e gjysmë, informon Zhurnal.

 

Ndërkohë dizeli është liruar por vetëm për gjysmë denari.

Nga sonte në mesnatë, çmimet e reja do të jenë këto:

Benzina EUROSUPER BS 95 = 70,5 denarë
Benzina EUROSUPER BS 98 = 72 denarë
Dizeli EURODIZEL = 61,5 denarë
Vaji ekstra i lehtë = 61 denarë.//Zhurnal.mk

Related posts

CMG-ja: Kina vijon të nxitë rigjallërimin e ekonomisë globale

Redaksia

Hoxha dhe Periq nënshkruajnë certifikatën për monitorimin dhe funksionimin e kooperativave bujqësore

Z H

BERZH: Koha e duhur për investim në hekurudhën e Ballkanit Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com