Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ulen çmimet e derivateve

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni Rregullator për Energjetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve, informon Zhurnal.

Nga mesnata, çmimet e EUROSUPER BS 95 dhe 98 do të ulen për gjysmë denari, me çka, një litër nga këto dy derivate do të kushtojë 58 denarë, respektivisht 60 denarë.

Çmimi i dizelit do të ulet për një denarë, dhe nga mesnata një litër naftë do të kushtojë 49,5 denarë.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSDM: Për vetëm tre vite i rritëm pensionet për mbi 1mijë e 800 denarë

D J

Kush ishte Enver Maliqi?

Z H

Drejtori Pavleski viziton ndërmarrjet në industrinë ushqimore në Prilep

T E

Besimi: Mbështetje e fuqishme nga Banka Botërore gjatë kohës së ballafaqimit me pandeminë

T E

Policia zbulon emigrant sirian në Gostivar

admin

Bizneset e huaja dëshmojnë rritjen ekonomike

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...