Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ulen ndjeshëm temperaturat në Shqipëri

Falë masave ajrore të ftohta dhe të thatë, edhe sot territori i Shqipërisë do të karakterizohet nga moti i qëndrueshëm dhe i kthjellët.

Vetëm në relievet malësore do të jenë të pranishme vranësira kalimtare.

Gjatë pasdites vranësirat do të shtohen, duke rigjeneruar në reshje shiu me intensitet të ulët, kryesisht në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në gjithë vendin, duke sjellë brymë dhe ngricë në orët e para të mëngjesit.

Vlerat e tyre do të pësojnë luhatje nga -9 deri në 12 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna

D V

Mbetet kritike situata e zjarreve në Vlorë

D V

Shqipëri, 40 raste të reja me COVID-19, gushti muaji i hapur i vaksinimeve

D V

Elona Shuli ende në kampet e Sirisë, gjyshi: Kam frikë se nuk do t’i shoh më mbesat e nipin

D V

Vatër e madhe zjarri në Mamurras, banesat vetëm disa metra larg

D V

Policia ndëshkon kosovarin që po ngiste 191 km në orë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...