Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Ulet çmimi i benzinës, ndërsa shtrenjtohet i naftës

Zhurnal Ads

Shkup, 5 tetor – zhurnal.mk – Komisioni Rregullator për Enerjgetikë ka publikuar çmimet e reja të derivateve. Benzina do të lirohet ndërsa dizeli do të shtrenjtohet, informon Zhurnal.

Çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe 98 do të lirohen për një denar e gjysmë, e kështu BS 95 do të kushtojë 59 denarë, ndërsa BS 98 do të kushtojë 61 denarë.

Sa i përket dizelit, ajo do të shtrenjtohet. Çmimi i dizelit rritet për gjysmë denari dhe çmimi i ri do të jetë 50 denarë për litër.

Çmimet e reja hynë në fuqi nga mesnata.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Roth: Dështimet në zgjerim me pasoja për stabilitetin dhe sigurinë në Evropë

E.E.

Ndotja në Shkup, digjen deponitë e egra

E.E.

Debat i nxehtë mbi rebalancin, akuda dhe kundërakuza pozitë-opozitë

T E

9 viktima dhe 143 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

E.E.

Euronews: Sofja po bllokon Shkupin për shkak të problemeve të saj në politikën e brendshme

T E

Në mënyrë intenzive vazhdojnë punimet te shkolla fillore “Jashar Bej Shkupi”

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...