Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ulet numri i rasteve të reja me Covid-19 në RMV

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Pas një kohe të gjatë, dje numri i rasteve të reja me COVID-19 ka qenë nën 100. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit janë bërë 700 testime, ndërsa 83 raste rezultuan pozitiv.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë është 81.804, prej të cilëve 59.560 janë shëruar, ndërsa 2.456 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 19.698. Deri tani janë bërë gjithsej 394.329 testime për coronavirus.

Në qendrat-covid në vend trajtohen 598 pacientë pozitivë dhe të dyshimtë me coronavirus, ndërsa numri i përgjithshëm i të hospitalizuarve në kryeqytet është 984.

Të gjitha spitalet klinike disponojnë me shtretër të lirë. MSH njofton se është në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha spitalet dhe nëse ka nevojë, kapacitetet do të zgjerohen.

Postime të ngjashme

Konsultime onlajn për punën e Grupit punues sektorial për mjedisin jetësor dhe ndryshimet klimatike

Z H

Seancë e re për “Organizatorët e 27 prillit”

Z H

Gati pas një muaji u caktuan vazhdimet e katër seancave kuvendore

Z H

Mot me diell me vranësira të vogla, temperatura deri në 16 gradë Celsius

Z H

Ju del “error” në numrin amë gjatë regjistrimit? Ja si ta tejkaloni pengesën

T E

Edhe Enti i Statistikave nuk kishte internet sot, tha Selami

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...