Ulet numri i të infektuarve me Kovid-19 në Kosovë

64 pacientë me koronavirus Kosovë janë në gjendje të rëndë, bëri të ditur Shërblimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK).

 

Shifra paraqet me rënie të lehtë krahasuar me një ditë më parë. Në njoftimin e SHSKUK-së bëhet e ditur se në trajtim për koronavirus janë gjithsej 1,043 pacientë.

Vala e infeksionit në Kosovë ka marrë hov qysh në fillim të muajit gusht. Aktualisht, mbi 20,000 raste janë aktive. Të enjten janë konfirmuar 19 viktima dhe mbi 700 raste të reja të infektuar me Covid.

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës njoftoi të premten se numri i vaksinave të dhëna në Kosovë ka arritur në një milion. /REL/

Related posts

Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

D V

I jepet lamtumira e fundit edhe Leonora Gjotaj Komlmekshaj që humbi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

ASK: Qeveria për tre muaj shpenzoi mbi 505 milionë euro

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com