Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ulja e rasteve me Covid-19, kryeministri francez: Gati të rihapim ekonominë

“Pikun e valës së tretë të koronavirusit e kemi lënë pas dhe tani jemi gati të marrim frymë sërish”. Kjo është deklarata më e fundit e kryeministrit francez Jean Castex, i cili njoftoi lehtësimin e masave kundër pandemisë. “Këtë e tregon edhe ulja e numrit të shtrimeve në terapinë intensive”, tha ai.

Plani i qeverisë parashikon që lehtësimi i masave me hapjen e bizneseve jo të domosdoshme të fillojë nga 3 maji.

Megjithatë, ekspertët e paralajmërojnë qeverinë të jetë e kujdesshme dhe popullin të tregohet vigjilent pasi rreziku është sërish aty.

Postime të ngjashme

65 palesinezë dhe gjashtë izraelitë të vdekur nga konflikti katër ditorë në Gaza

N E

Në 24 orët e fundit Meksika ka regjistruar 267 viktima nga Kovid-19

N E

Spanja pret rreth 45 milionë turistë të huaj këtë vit

N E

Lehtësohen masat kufizuese, Greqi do të lejohen dasmat dhe pagëzimet, por me disa rregulla specifike

N E

Këshilli i Sigurimit i OKB-së zhvilloi takimin urgjent për situatën në Jerusalem

N E

Bullgaria me qeveri tranzitore deri në zgjedhjet e parakohshme në korrik

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...