Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Umtiti do të largohet nga Barça, katër opsione për mbrojtësin francez

Samuel Umtiti pritet të largohet nga Barcelona gjatë ditës së sotme kur është edhe fundi i afatit kalimtar të verës.

Mbrojtësi francez ka vuajtur vitin e fundit për shkak të lëndimeve dhe është paraqitur shumë pak për Barcelonën.

Trajneri Ronald Koeman nuk e ka në planet e veta dhe Barcelona po diskuton shitjen e tij.

Katër është numri i skuadrave që kanë shprehur interesim për të me të ardhmen e francezit e cila është mes Ligue 1 dhe Serie A.

Ish-skuadra e tij Lyon mbetet favoriti kryesor për të nënshkruar me Umtitin, por ai kërkohet edhe nga Rennes.

Ndërkohë dy opsionet tjera janë në Serie A ku Roma dhe Napoli janë në garë për t’i fituar shërbimet e tij.

Barcelona po kërkon 25 milionë euro që ta lë të lirë qendërmbrojtësin kampion bote me Francën.

Por nëse nuk vije ndonjë ofertë e tillë, atëherë Barça do të lejonte edhe huazimin e tij tek ndonjëra skuadër me opsion blerje. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...