Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Unai Emery flet për Xhakën: Ka vlerësim të madh për mesfushorin shqiptar

Granit Xhaka ka rikthyer paqen me tifozët dhe klubin e Arsenalit, ku vazhdon të jetë një nga pikat kyçe të skuadrës.

Gjatë kohësa sa Unai Emery ishte trajner i Arsenalit, mesfushori Xhaka kishte humbur shiritin e kapitenit pasi pati një incident me tifozët, transmeton ljami.net.

Sot, në kohën kur asnjëri prej tyre nuk luajnë në një klub, trajneri spanjoll ka thënë fjalë të mëdha për Xhakën, duke e vlerësuar atë.

“Ai meriton të jetë në një klub si Arsenal dhe meriton respektin e njerëzve. Unë e bëra atë kohë dhe e bëj tani”.

Emery e vlerëson atë si një futbollist të jashtëzakonshëm, por gjithashtu edhe si një person shumë të mirë.

Arsenali do të luajë ndaj Villarrealit në kuadër të ndeshjes së dytë gjysëmfinale në Ligën e Evropës.

Postime të ngjashme

Conte për Eriksen: Ishte e tmerrshme, je i qetë, futbolli vjen më vonë

Zekirija Haxhiu

Lojtarët që iu bashkuan Interit nga Milani para Calhanoglut

Zekirija Haxhiu

Euro 2020: UEFA para ndalimit të ndriçimit me ngjyrat e ylberit

Zekirija Haxhiu

Prishtina sot takohet me Folgoren në raundin para kualifikues në Ligën e Kampionëve

Zekirija Haxhiu

Argjentina merr kryesimin e Grupit A në Kupën e Amerikës

Zekirija Haxhiu

Vjen reagimi i Shaqirit pas kualifikimit të Zvicrës në 1/8 e finales

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...