Kosovë

Unioni nderon Ditën historike të bashkimit të Gjermanisë

Zhurnal Ads

Në këtë datë historike, të bashkimit të dy Gjermanive para 30 viteve, Kryesia e Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane,mbajti takim pune në vendin ku u shkrua historia e diplomacisë gjermane pasë luftës së dytë botërore, në Petersberg/Königswinter-Bonn.

Në takim u shtjelluan temat organizative dhe projektet për muajt e fundit të vitit 2020 dhë për vitin 2021, nën fokusin e mundësive dhe kufizimeve e shkaktuar nga pandemia globale.

Kërkimi i rrugëve alternative për ndihmën e ekonomisë kosovare të rënduar nga pasojat e pandemis ishte njëra nga temat kryesore e takimit.

Postime të ngjashme

Avokati i Veselit kundërshton propozimin e prokurorisë: Gjyqi s’ka si të fillojë para qershorit të 2022-ës

Z H

Albena Reshitaj: T’i tregojmë botës që plagët tona të pashëruara po sulmohen sërish

D XH

Nënat e të pagjeturve kërkojnë të jenë pjesë e dialogut me Serbinë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...