Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Unitedi dëshiron të arrijë marrëveshje për Sanchon para Kampionatit Evropian

Manchester Unitedi nuk heq dorë nga përpjekjet për transferimin e Jadon Sancho nga Borussia Dortmundi.

Sipas 90min, Djajtë e Kuq duan ta përmbyllin marrëveshjen e transferimit para Kampionatit Evropian që do të zhvillohet në verën e ardhshme.

Vlera e Sanchos është në rritje dhe Unitedi konsideron se do arritja e marrëveshjes me BVB në muajt e parë të vitit 2021, do të ishte biznes i mirë.

Në këtë mënyrë, anësori anglez do të fillonte karrierën e tij në Old Trafford nga sezoni i ardhshëm.

Klubi anglez dështoi ta transferonte 20-vjeçarin në afatin e kaluar kalimtar, duke qenë se çmimi që kërkonte Dortmundi ishte i papërballueshëm. Prandaj pritet të shihet se cila do të jetë kërkesa e re e klubit gjerman. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...