Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Unitedi nuk heq dorë nga Sancho, do ta kërkojë sërish në janar

Manchester Unitedi nuk e ka në plan të heqë dorë nga përpjekjet për transferimin e futbollistit anglez, Jadon Sancho.

Në muajt e fundit, anësori i Borussia Dortmundit është lidhur vazhdimisht me një kalim në Old Trafford, mirëpo diçka e tillë akoma nuk është jetësuar.

Vet lojtari dëshiron ta veshë fanellën e Unitedit, mirëpo problemi qëndron në aspektin financiar dhe mosarritjen e marrëveshjes mes klubeve.

Sipas The Sun, klubi anglez është i përgatitur që t’i rifillojë bisedimet me BVB në fillim të vitit të kaluar, ashtu që do të tentojë ta transferojë në afatin kalimtar dimëror.

Dortmundi ka kërkuar 120 milionë euro për Sanchon gjatë verës, gjë që Unitedi nuk ka mundur t’i paguajë si pasojë e krizës financiare të shkaktuar nga pandemia e coronavirusit.

Postime të ngjashme

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

Mahrez: Humba dy vite të karrierës, është dashur të largohem më herët nga Leicester City

Z H

Mercedesi dërgon ultimatum Luis Hamiltonit

Z H

De Gea do të largohet nga Man United

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...