Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

UNSHM me ultimatum drejt Carovskës dhe Filipçes: Gradualisht duhet të kthehemi nëpër shkolla

Shkup, 30 shtator, zhurnal.mk – Kryetari i Unionit të Nxënësve të Shkollave të Mesme, Bledi Hodait sot njoftoi se një numër i madh i kërkesave të tyre janë pranuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës. Hodai theksoi se në koordinim me nxënësit e shkollave të mesme në të gjithë vendin kërkohet që të pranohet kërkesa kryesore e tyre, respektivisht kthimi gradual i nxënësve në shkolla.

“Kërkesa jonë përmbajtjesorë më e rëndësishme, që viti shkollor të fillojë me model të kombinuar nuk është pranuar. Kemi bërë kompromis duke respektuar epidemiologët që viti shkollor të fillojë nga distanca, respektivisht nga shtëpia, por në qoftë se gjendja epidemiologjike gjatë muajit tetor do të jetë stabile, atëherë nxënësit duhet të kthehen në shkollë gradualisht me model të kombinuar, në rast se kjo nuk do të ndodhë, çdo nxënës do të bojkotojë mësimin online në nëntor. Kjo nuk duhet të merret si kompromis, përkundrazi si ultimatum një mujorë ndaj ministres Carovska dhe ministrit Filipçe”, tha mes tjerash Hodai.

Postime të ngjashme

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

Merko: Platformat në brigjet e liqenit janë “oferta” e vetme për turizmin në Strugë

Dafina Vidishiqi

Qeveria ka vendosur, nuk ka orë policore pas mesnate

Dafina Vidishiqi

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...