Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ura ku nuk guxoj të kaloj…

Ura Ruyi ndodhet në zonën turistike Shenxianju, në qytetin Taizhou të provincës Zhejiang. Forma e veçantë e saj përshtatet në mënyrë perfekte me pamjet natyrore të zonës turistike dhe duket si një ruyi (një lloj sendi fatsjellës në Kinë) në male. Është vërtet bukuri mahnitëse! Kohët e fundit kjo urë është vizituar shumë nga turistët! A ke guxim që ta provosh edhe ti?

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...