Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ura më e lartë në botë, e dini se ku është?

BBC-ja dikur e përshkroi atë si “një projekt të pabesueshëm dhe madhështor nga Kina”. Kjo është Ura e Lumit Beipan në Kinë! Gjatësia e përgjithshme e urës është 1341.4 metra, dhe lartësia nga ura deri në fund të luginës është 565 metra, e barabartë me një ndërtesë 200-katëshe, dhe mbi 100 metra më e lartë se “Empire State Building” në Nju-Jork!

Postime të ngjashme

Të gjitha detajet që duhet të dini para se të provoni BOTOX për herë të parë

Lea Muslija

A e uli pandemia numrin e atakëve të zemrës me 30% në vitin 2020?

Lea Muslija

Këto katër gjëra nga kuzhina janë zëvendësim i shkëlqyeshëm, nëse nuk keni detergjent rrobash

Dafina Vidishiqi

Thënia “besoni instinktit” është një mit

Dafina Vidishiqi

Harresa, përse ndodh?

Dafina Vidishiqi

Porsi skenë e ndonjë përralle – Shtëpiza parajse në xhungël të Kostarikës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...