Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ura në fshatin Rogovë rrezikon të shembet

Në mars të vitit 2013 nga reshjet atmosferike ishte rritur niveli i lumit Drini i Bardhë ku si pasojë këmba e katërt e urës në fshatin Rogovë kishte rënë më poshtë duke e humbur strukturën e saj.

Banorët thonë se nga ajo kohë nuk është bërë më asnjë intervenim në të nga institucionet komunale dhe ato qendrore.

Të reshurat e fundit bënë që kjo këmbë të lëvizë edhe më shumë duke e humbur tërësisht nivelin strukturor të saj.

Sipas banorëve, tashmë rreziku është real pasi nuk rekomandohet kalimi me pesha të rënda pasi si pasojë mund të vijë deri te shembja e kësaj ure e cila do të ishte fatale për Rogovën dhe Hasin në përgjithësi.

Banorët e këtij fshati ju kanë bërë apel institucioneve lokale dhe qendrore që të intervenojnë sa më shpejtë që të jetë e mundur pasi që rrezikohet shembja e urës së Rogovës, e cila mund të rrezikojë edhe jetë njerëzish.

Postime të ngjashme

Nga këto komuna janë 587 rastet e reja me COVID-19

S.B.

Pas vendimit të PZAP-së për rinumërim të votave, reagon Haradinaj- Stublla

S.B.

BE: Dialogu për 10 vjet ka sjellë ndryshime të qarta

S.B.

Kurti: Qeveria e re nuk do t’i ketë më pak se 5 ministre

S.B.

Haradinaj pas raportimeve për blerjen e votave kërkon të merren masa ndaj manipuluesve

S.B.

Hoti uron 8 marsin, ditën e gruas

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...