Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Urgjenca Kombëtare me 36 ambulanca të reja, Rama: Hedhim pas krahëve lemerinë e një çerekshekulli, kur të iki kjo flamë do të…

Kryeministri Edi Rama teksa inauguroi autoambulancat e reja që do t’i bashkohen flotës së Urgjencës Kombëtare, deklaroi se tashmë është pas krahëve ai rrënim i çerekshekulli, duke shigjetuar kështu qeverinë e kaluar.

Në prani të ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe kreut të Urgjencave, Skënder Brataj, Rama tha se situata do të jetë më e qetë pasi të mbarojë dhe pandemia e COVID-19. Mes të tjerash ai pyeti Bratajn se sa është koha e shpejtësisë së arritjes së një ambulancë në urgjencën e kërkuar.

“Gjithë ajo lemeri dhe rrënimi i çerekshekulli tashmë është pas krahëve. Me gjithë këtë digjitalizim, mbetet vetëm për të mbajtur nivelin dhe për të vazhduar me intensitet. Në momentin kur të kalojë flama e covid-it, do të jetë situata më e qetë. Do jetë më e stabilizuar situata dhe do të rritet shpejtësia e shërbimit.”, tha Rama.

Ndërkohë, Brataj tha se; “Shpejtësia e arritjes ka qenë 13.5 minuta. Me COVID koha është ndryshe. Nuk është urgjencë. E rëndësishme është që të asistojmë dhe të çojmë në spital.”.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...