Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Urim nga Zaevi për besimtarët qe i festojnë sot Pashkët

Shkup, 4 prill – Kryeministri Zoran Zaev, në emër të tij dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, të gjithë besimtarëve të Kishës Katolike dhe të gjithë besimtarëve të konfesionit Protestant në vendin tonë, të cilët e festojnë sot, ua uron festën e madhe – Pashkë.

“Në një kohë kur e gjithë bota po përballet me tundime të rënda, edhe këtë vit ne festojmë një nga festat më të ndritshme me kufizimet që i ka sjellë pandemia KOVID-19.

Në fund më lejoni të uroj që ditët festive t’i kaloni me shëndet të mirë dhe forcë shpirtërore! 

Postime të ngjashme

Maqedoni, gjobiten 220 motoçiklistë dhe 89 shoferë për vozitje në gjendje të dehur

Dafina Vidishiqi

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Ja kur pritet heqja e orës policore në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Filloi rikonstruimi i rrugës 116 në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Agjencia e Sigurisë Kombëtare do të marrë 3 milion euro me rishikimin e buxhetit

Dafina Vidishiqi

Asnjë i vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...