Agjencia Zhurnal.mk
Medicina

Urina juaj tregon nëse jeni duke u ushqyer shëndetshëm!

Zhurnal Ads

Hulumtuesit mund ta kuptojnë nëse jeni duke u ushqyer shëndetshëm vetëm duke jua shikuar urinën

Ekspertët mund ta përdorin këtë informacion për të shikuar nëse keni qenë duke i ndjekur këshillat e doktorit.

Studimi në ‘Lancet Diabetes & Endicrinology’, në bazë të analizave të tyre, ka treguar se urina mund të jetë indikator i mënyrës se si ushqeheni, transmeton Telegrafi.

Veç kësaj, hulumtuesit tanimë janë të aftë të analizojnë urinën e një personi dhe t’ia përshtatin atij një dietë të shëndetshme.

Autorët thonë se kjo metodë do t’i ndihmojë ekspertët t’i monitorojnë pacientët që janë duke u rikuperuar nga sulmet në zemër dhe personat mbipeshë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pak bajame, shumë përfitime për shëndetin

admin

Nuk është déjà vu, por ka të bëjë me ëndrrat

S.B.

Këshillë e ekspertit: Tri mënyra si t’i qetësoni sytë pa i fërkuar

S.B.

Dita botërore e personave me paralizë cerebrale

Z H

Nëna shtatzënë kalon COVID-19, çfarë ndodh me foshnjën pas lindjes

S.B.

Ngrënia e pemëve dhe perimeve gjithsesi është e shëndetshme, mirëpo në kohë të caktuar të ditës!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...