Ursula Von der Leyen: BE do të ofrojë mbi 200 milionë euro ndihmë për Afganistanin

BE do të rrisë ndihmën humanitare për Afganistanin në më shumë se 200 milionë euro.

 

Lajmi u bë i ditur nga Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në Twitter, e cila tha se ky vendim do të bëhet zyrtar ne samitin e sotëm të G7.

“Në Samitin e sotëm të G7, unë do të njoftoj një rritje të ndihmës humanitare për afganët, brenda dhe jashtë vendit, nga buxheti evropian, nga 50 milionë euro në mbi 200 milionë euro. “Kjo ndihmë humanitare po i shtohet kontributeve të Shteteve Anëtare në ndihmë për njerëzit e Afganistanit,” shkroi Presidentja e Komisionit në Twitter.

Related posts

Spanja rikthen karantinën edhe për katër vende të tjera

D V

Mbyllet aeroporti në Kabul – askush nuk do të mund të hyjë për 48 orë

D V

Apple ka shtyrë kthimin e punëtorëve në zyrë deri të paktën në janar, duke përmendur rritjen e rasteve me COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com