Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ursula von der Leyen: Nisja e vaksinimit, një histori suksesi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është optimiste për vaksinimin në vendet e Bashkimit Evropian.

Ajo e konsideron këtë si një histori suksesi dhe është e bindur që vaksinat do të jenë shumë shpejt të disponueshme për qytetarët.

“Koronavirusi ndryshoi jetën tonë dhe solli tragjedi. Por tani ka shpresë. Bashkimi Evropian ka investuar në kërkimin dhe zhvillimin e vaksinave kundër COVID-19. Ne kemi siguruar doza për të gjithë popullsinë tone. Vaksinimi do të fillojë së shpejti. Një histori suksesi evropian”, tha Ursula Von der Leyen në një postim në rrjetet sociale.

Postime të ngjashme

Ushtarët francezë me letër të hapur – paralajmërojnë presidentin Macron se “mbijetesa” e Francës është në rrezik

S.B.

Indonezia dënon sulmet izraelite në Xhaminë Al-Aksa

S.B.

Varianti indian i Covid-19 edhe në Francë

S.B.

Zelandë e Re, 5 të plagosur gjatë një sulmi me thikë në supermarket

S.B.

Gazsjellësi amerikan ende jashtë funksionit, pas sulmit kibernetik

S.B.

Hapja e sezonit turistik dhe kufiri me fqinjët/ Do t’i pranojë Greqia qytetarët e vaksinuar me Sinovac dhe Sputnik? Skenarët që ka në dispozicion qeveria greke

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...