Agjencia Zhurnal.mk

Uruguai e mposht Kilin, kompletohen çerekfinalet në Kupën e Amerikës

Janë kompletuar çiftet çerekfinale në Kupën e Amerikës, me duelin Kolumbi – Kili që pritet të jetë më interesanti.

Mbrëmë pasmesnate u zhvilluan ndeshjet e fundit të fazës grupore me Uruguain që e mposhti Kilin 1:0 dhe Ekuadori e Japonia që luajtën baras 1:1, raporton Gazeta Express.

Një gol i vonshëm nga Edinson Cavani i dha fitoren minimale Urugait ndaj Kilit për të siguruar pozitën e parë në Grupin C dhe për të kaluar në çerekfinale ku do të takohet me Perunë.

Kili, në anën tjetër, në çerekfinale do të ndeshet me kombëtaren e vetme që i ka fituar të tri ndeshjet e deri tani, Kolumbinë.

Në dy duelet e tjera çerekfinale, nikoqiri Brazili përballet me Paraguain, ndërsa Argjentina e Lionel Messit, e cila është në kërkim të këtij trofeu për herë të parë që prej vitit 1993, do të ndeshet me Venezuelën.

Një gjysmëfinale e zjarrtë na pret në Kupën e Amerikës mes Brazilit dhe Argjentinës, nëse të dyja i fitojnë ndeshjet e tyre çerekfinale.

Ndeshjet çerekfinale zhvillohen më 27,28 dhe 29 qershor.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...