Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkohen NATO-s në Kosovë

Misionit të NATO-s në Kosovë do t’i bashkohen disa ushtarë të rinj, njofton Insajderi.

Për bashkimin e këtyre ushtarëve në misionin paqeruajtës, është bërë e ditur nga vetë NATO përmes një postimi në Tëitter.

Tutje në këtë kumtesë është shkruar edhe se NATO do të vazhdojë të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovë.

“Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision! Trupat i kanë përfunduar përgatitjet në Iowa, ShBA, dhe do të largohen për të marrë pjesë në një angazhim paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. NATO/KFOR-i vazhdon të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovën”, shkruhet në postim. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

KQZ-ja mund të shpallë të mërkurën rezultatet përfundimtare

T E

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

T E

Numërohen mbi 17 mijë vota të mërgatës, PDK kalon LDK-në

T E

Dorëzohet në Polici personi që kishte goditur për vdekje një qytetar në Ferizaj

T E

Murati-Kurtit: Mos u arsyeto, trego si do ta ndryshosh Kushtetutën për ta bërë bashkimin kombëtar

T E

Kanë simptoma sikur të COVID-19, por shumë qytetarë po rezultojnë negativ, mjekët tregojnë arsyet

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...