Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ushtria e Azerbajxhanit çliron 21 fshatra të tjera dhe një qytezë nga pushtimi armen

Zhurnal Ads

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, njoftoi se 21 fshatra të tjerë dhe një qytezë janë çliruar nga pushtimi i Armenisë në vazhdën e operacioneve për çlirimin e territoreve të pushtuara, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Ushtria heroike azerbajxhanase çliroi nga pushtimi fshatrat Nightgözlü, Aşağı Seyitahmetli dhe Zerger të rajonit Fuzuli dhe fshatrat Belend, Papı, Tulus, Hacılı dhe Tinli të rajonit Jabrayil. Rroftë ushtria azerbajxhanase. Karabaku është Azerbajxhan”, shkroi Aliyev në Twitter.

Në një postim tjetër, Aliyev po ashtu njoftoi çlirimin e qytezës Mincivan në rajonin Zengilan, si dhe fshatrave Hurama, Humarlı, Sarıl, Babaylı, Üçüncü Ağalı, Hacallı, Gırah Müşlan, Üdgün, Turabad, İçeri Müşlan, Melikli, Cahangirbeyli ve Baharlı.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

​Italia regjistron rreth 5.500 raste të reja me koronavirus

admin

Kryeprokurori amerikan urdhëron hetim për parregullsitë në zgjedhje, pavarësisht mungesës së dëshmive

S.B.

Pas Gjermanisë edhe Franca në karantinë nga Covid-19, Macron: Nga e premtja bllokim kombëtar

admin

Afganistan: 20 të vdekur nga sulmet e talibanëve

admin

Shpërthim në një spital në Napoli, një gropë gjigande hapet në parkim

S.B.

Shkon në 15 mijë, administrata Trump kufizon sërsih numrin e refugjatëve

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...