Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ushtria e Azerbajxhanit vazhdon t’u shkaktojë humbje forcave armene

Zhurnal Ads

Ushtria azerbajxhanase vazhdoi t’u shkaktojë humbje forcave armene, të cilat, përkundër armëpushimit, gjatë natës sulmuan ushtarët dhe vendbanimet e Azerbajxhanit.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi se konfliktet vazhdojnë kryesisht në zonën Agdere, Agdam, Hojavend dhe Gubadli.

Në 24 orët e fundit, u shkatërrua një transportues i ushtrisë armene, dy sisteme raketore “Grad”, dy kulla komunikimi, pesë makina dhe një numër i madh ushtarësh.

Më tej theksohet se fronti është nën kontrollin e ushtrisë azerbajxhanase.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kina planifikon të vaksinojë me përparësi grupet më të rrezikuara kundër COVID-19

R ZH

Tensionet për Mesdheun Lindor, KE ka solidaritet të plotë me Greqinë dhe Qipron

admin

Kina hedh poshtë deklaratën e Pompeos për gjenocid kundër ujgurëve

S.B.

Luftë civile në Etiopi/ Krizë e rëndë humanitare, mijëra persona largohen nga vendi

S.B.

“Goditje të gjerë ndaj Islamit radikal”/ Macron u jep imamëve ultimatum ligjor për të pranuar…

S.B.

Shefi i Pentagonit në detyrë, me mesazh kontradiktor mbi trupat në Afganistan

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...