Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Ushtronin prostitucion/ Arrestohen pesë vajza dhe një djalë në Prishtinë

Pesë femra dhe një mashkull janë arrestuar në Prishtinë të cilët dyshohen për detyrim në prostitucion.

Policia njofton se gjatë së mërkurës në Prishtinë janë kontrolluar dy lokale e ku janë sekuestruar katër telefona mobil, dy DVR dhe disa dokumentacione.

Me vendim të prokurorit, katër të dyshuar janë dërguar në paraburgim, ndërsa dy të tjerë janë liruar në procedurë të rregullt.

“Lidhur me rastin, janë arrestuar, një mashkull kosovar dhe pesë femra kosovare. Janë kontrolluar dy lokale, ku janë sekuestruar katër telefona mobil, dy DIVIAR dhe disa dokumentacione. Me vendim të prokurorit, katër të dyshuar janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy të dyshuara janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

Familja nga Kukësi që strehoi gjatë luftës rreth 50 persona nga Kosova

T E

7,321 raste aktive me coronavirus

S.B.

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

S.B.

Sot pritet përmbyllja e rinumërimit të 552 vendvotimeve

S.B.

Sarandë/ Shkrumbohet nga flakët një makinë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...