Vajza 15-vjeçare përdhunohet për nëntë muaj, arrestohen 28 persona në Indi

Autoritetet indiane po hetojnë një rast në të cilin një vajzë 15-vjeçare u përdhunua në mënyrë të përsëritur gjatë një periudhe prej rreth nëntë muajsh, raportuan mediat lokale.

Policia në Mumbai ka arrestuar 28 persona të lidhur me përdhunimet që filluan në janar, raporton bbc.

Me sa duket gjithçka filloi kur i dashuri i saj e dhunoi dhe i filmoi të gjitha. Ai dhe miqtë e tij dyshohet se i përdorën pamjet për ta shantazhuar gjatë periudhës së caktuar kohore. Vajza 15-vjeçare raportoi gjithçka në polici, me kohën lokale. NDTV indiane raporton se ka emëruar gjithsej 33 sulmues dhe i njeh pothuajse të gjithë.

Pas një rasti të tmerrshëm të përdhunimit në grup në një autobus në 2012, India vendosi ligje të rrepta për t’u marrë me krimet e një natyre seksuale. Megjithatë, pavarësisht vëmendjes së shtuar, ato mbeten një problem serioz.

Vitin e kaluar, u regjistruan 28,046 raste të përdhunimit – që do të thotë gati 77 raste në ditë. Fushatat thonë se shifrat aktuale janë shumë më të larta sepse shumë raste as që raportohen. 

Related posts

Apple ka shtyrë kthimin e punëtorëve në zyrë deri të paktën në janar, duke përmendur rritjen e rasteve me COVID-19

D V

Zelanda e Re do të fuqizojë ligjet kundër terrorit

D V

Policët belgë që ruajtën Bidenin në Bruksel nga ndonjë sulm i mundshëm me dron – ata përdorën pushkë unike

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More