Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vajza e shurdhër zbuloi se si zgjohet herët në mëngjes me një “alarm të veçantë”

Vajza e shurdhër Blakelyn Larkin zbuloi në profilin e saj në TikTok mënyrën se si ngrihet herët, dhe videoja u bë hit.

Në video, Blakelyn tregon një orë me zile që mund të vendoset me metodën e zakonshme, por në këtë rast ora me zile është e bashkangjitur në një pllakë vibruese.

Ajo vendoset pranë shtratit dhe në vend që të luajë një melodi, ajo vibron.

Ajo gjithashtu ka një dritë që aktivizohet për të ndriçuar dhomën.

@blakelynleigh

How I wake up everyday!😋🤟🏼 #hoh #deafalarm

♬ original sound – BlakelynLarkin

Përdorues të shumtë pranuan se ishin të befasuar nga kjo mënyrë që njerëzit e shurdhër ngriheshin dhe shumë e lavdëruan Blakelyn për shqiptimin dhe prezantimin e saj.

“Unë nuk e dija këtë. Shumë interesante”, shkroi një komentues.

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...