Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vajza e vogël ‘e ngujuar në beton’, iluzioni optik me të cilin janë ‘dorëzuar’ shumica – mund ta zgjidhni ju?

Një foto e një nëne të një vajze të vogël në dukje ‘e ngujuar në beton’ ka lënë mijëra shikues të dëshpëruar për një shpjegim.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, fotografia, e cila u postua për herë të parë në Reddit më parë këtë muaj nga një përdorues nga SHBA, tregon një vajzë të re të veshur me rozë që duket se zhduket në një rrugë të asfaltuar ndërsa luante jashtë.

‘Vajza ime, ku është pjesa tjetër e saj?’ – kishte shkruar nëna në mbishkrim – duke i sfiduar njerëzit për të parë më shumë iluzionin optik.

Dhe njerëzit mbetën të “ngecur”.

“Kjo është diçka e mirë”, tha një burrë që nuk mund ta gjente zgjidhjen.

Komenti i tij u ‘aprovua’ 630 herë duke provuar se ai nuk ishte i vetmi në konfuzionin e tij.

Fotografia e pabesueshme tërhoqi më shumë se 63,000 pëlqime në platformë dhe 1,200 komente.

“Unë jam e çmendur për ta parë se për çfarë bëhet fjalë sepse truri im nuk po funksionon”, tha një grua në postim.

Të tjerët thanë se mbishkrimi ndihmoi për të shtuar konfuzionin.

Përfundimisht, disa njerëz arritën të zgjidhnin iluzionin, duke shpjeguar se vajza në të vërtetë qëndron prapa një niveli të ngritur me bar që plotëson një kufi betoni – gjë që e bën atë të duket se “përzihet” në rrugën në të cilën po qëndron vajza e vogël.

Postime të ngjashme

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

Çfarë të hani para ciklit për të larguar sikletet dhe shqetësimet e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...