Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Vajza u dërgua në shtëpi nga shkolla për shkak të kombinimit të veshjeve

17-vjecarja u largua nga shkolla nga nëndrejtori sepse profesori u rebelua kundër kombinimit të saj të veshjeve.

Gjegjësisht, Karis Wilson kishte veshur një dekolte të bardhë dhe mbi fustanin e saj të zi deri në gju që i kujtonte profesorit një këmishë nate për shkak të dantellave në skaj, dhe kjo, thotë profesori, mund të jetë konfuze për të, ndihmësin e saj dhe studentët e tjerë në shkolla në Kamloops, British Columbia, shkruan Bored Panda.

Babai i nxënësit Christopher Wilson nuk ishte dakord me veprimet e mësuesit dhe zëvendësit, kështu që ai postoi një video duke u kërkuar njerëzve të dënonin këtë sjellje nga stafi i shkollës, transmeton Telegrafi.

“Vajza ime shkoi në shkollë sot e lumtur, plot vetëbesim dhe e gatshme për të mësuar, dhe erdhi në shtëpi me lot. Mësuesi e thirri atë para gjithë klasës dhe e vuri në siklet, dhe kjo nuk duhet të ndodhte në 2021”, ai tha.

“Nëse jeni një mësues dhe përqendrimi juaj ndërhyn në veshjet e studentëve, atëherë ju po bëni punën e gabuar. Ndoshta duhet të provoni të bëni diçka tjetër”, shtoi Wilson.

Studentët organizuan një protestë kundër procedurës shkollore, dhe disa studentë kishin veshur kombinime të ngjashme si vajza e Wilson në mbështetje të një kolegu.

Postime të ngjashme

Familja australiane gjen më shumë se 50 lëkura gjarpri në çatinë e shtëpisë së tyre

S.B.

Kjo ‘veturë’ është një Smart dhe një ‘gjysmë’ tjetër

S.B.

Vajza e shurdhër zbuloi se si zgjohet herët në mëngjes me një “alarm të veçantë”

S.B.

“COVID Bandit” lë 4,600 dollarë bakshish për stafin e një restoranti në Kolorado – lë edhe një mesazh

S.B.

Arkeologët zbulojnë varrimin më të vjetër të njeriut në Afrikë

S.B.

Presidenti i Irlandës po mbante një fjalim, vihet në siklet nga qeni i tij

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...