Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Vaksina e “Pfizer” arrin në Evropë, aeroplani amerikan kishte 15 mijë kilogramë akull bashkë me të

Zhurnal Ads

Dozat e para të vaksinës kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer kanë arritur në Evropë. Belgjika është shteti i parë që ka pranuar zyrtarisht vaksinat ndaj Covid19.

“United Airlines” ka bërë bartjen e vaksinës. Janë nevojitur plot 15 mijë kilogramë akull në aeropan që të ruhet temperatura e nevojshme e vaksinës Pfizer.

Javën e kaluar, kjo kompani farmaceutike amerikane paraqiti një kërkesë për aprovim për përdorim urgjent në institucionet evropiane dhe amerikane, sepse përdorimi i vaksinës nuk është i mundur pa lejet e duhura nga autoritetet kompetente në BE dhe SHBA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Një xhami në Gjermani sulmohet dy herë brenda dy javësh

T E

Italia e mbërthyer nga koronavirusi, mbi 500 viktima në 24 orë

T E

Evropa shënon mbi 200,000 raste të reja me koronavirus në një ditë

admin

Kërkohet dorëheqja e Lukashenkos, policia në Bjellorusi arreston mbi 1 mijë protestues

S.B.

Bashkëpunimi tejkalon shumë dallimet Kinë-BE

R ZH

Harbin, burri gjigant i borës “debuton” për vitin 2021

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...